Touren langs de Zuiderwaterlinie

Dwars door Brabant loopt de Zuiderwaterlinie, de oudste, langste en meest gebruikte waterlinie van Nederland.

Het is een geniaal verdedigingssysteem van vestingsteden, forten, schansen, dijken en sluizen. Vele machthebbers zette hier het land onder water om Holland te beschermen tegen vijandelijke invallen. De beroemde vestingbouwer Menno van Coehoorn heeft de Zuiderwaterlinie rond 1700 tot een samenhangend geheel gemaakt.

De Zuiderwaterlinie verbindt 11 historische vestingsteden en hun ommelanden met elkaar. Van Bergen op Zoom tot Grave vind je zo een parelketting van vestingsteden, forten en bijzondere linielandschappen. De vestingstedenroute Zuiderwaterlinie bestaat uit vier etappes. Ontdek per etappe steeds een stukje van deze prachtige waterlinie.

Er is een nieuwe route uitgezet waardoor je de Zuiderwaterlinie nu ook kunt verkennen met de auto! Dit kun je op 3 manieren doen: Je kunt de route downloaden, je kunt de route volgen via "MyRoute" app of op google maps ingeven.

Wil je meer weten over deze route of de routebeschrijving downloaden? Dat kan hier.

Delen
Nieuwsbrief
Delen