Nieuw!

Filmproject Shio 潮 in de Pont te zien

Shio 潮 is onderdeel van een filmproject dat bestaat uit drie korte films waarin een centrale rol is weggelegd voor de locatie: het kleine eiland Yonaguni in Japan, waar wilde paarden leven.

Charlotte Dumas heeft sinds 2015 een onderzoek gedaan naar het bijna verdwenen inheemse paardenras op dit eiland. Vroeger hebben deze paarden die klein en kortbenig zijn een belangrijke functie gehad in de samenleving als werkpaarden maar ook voor hun religieuze betekenis. Door de jaren heen en door grote veranderingen zoals de industrialisatie en de import van grotere, westerse rassen kwam er een einde aan hun praktische nut. Hierdoor verminderden het aantal paarden drastisch. In de film SHIO is er een tienjarig Japansmeisje samen met de paarden op iemand of iets aan het wachten.  In de tweede en derde film komen een klein meisje en een iets ouder meisje afzonderlijk op dit afgelegen eiland aan.

Tickets voor de pont kan je hier bestellen!

Delen
Nieuwsbrief
Delen