Favoriet!

Nieuwe wandeling in De Brand

Ontdek een ander stuk in natuurgebied De Brand in Udenhout met de IVN routes app! Deze "Wandeling met Laarzen langs De Zandleij" is 6 kilometer lang. De app is gratis te downloaden in de App Store of de Google Play store.

De laatste jaren is er veel veranderd in dit natuurgebied. Zo is het Brabantse afvalwater dat vroeger door het gebied stroomde afgedempt en stroomt er nu omheen. Daarnaast zijn er nieuwe weilanden aangelegd waardoor er meer ruimte is voor oude plantensoorten zoals de blauwe knoop. Ook zijn er poelen gegraven voor de boomkikker, de gewone kikkers, salamanders en de medicinale bloedzuiger.

Je kunt de route vanaf verschillende punten beginnen. Er zijn 14 ''punten'' langs de route waar je een stukje tekst kunt lezen over het gebied of beluisteren. 

Pauwels geeft je een aantal tips voordat je aan de route begint:

  • Trek je laarzen aan, want ook in de zomer kan het behoorlijk nat zijn in de brand
  • Bescherm jezelf tegen teken en smeer je in tegen muggen
  • Zorg dat je mobiel goed is opgeladen voor de route
  • Blijf op de paden
  • Houd je hond aan de lijn

Met Laarzen langs de Zandleij is gemaakt door IVN natuurgidsen Bernadette Hontelez, Adri van den Boom en Marlies van Iersel, als afsluitende opdracht voor de opleiding tot natuurgids bij IVN Tilburg.

 

Delen
Nieuwsbrief
Delen