Maak je eigen sjaal of sokken bij het TextielMuseum!

Heb jij altijd al zelf een sjaal of een paar sokken willen maken? Dan is dit je kans! Op zaterdag is de Design Studio geopend in het TextielMuseum, te herkennen aan de gekleurde lappen die de ruimte versieren. Deze lappen zijn voorbeelden van topontwerper Bertjan Pot. Bezoekers kunnen verder borduren op het basisontwerp.

Made in 013

In de state of the art breimachine kun je heerlijk creatief aan de slag. Vanachter een computer kun je ingeven hoe je sokken eruit moeten komen te zien. Kies een model, maat en een mix aan kleuren en zie hoe jouw kunstwerk uit de breimachine komt. 

Chef Design Studio Veva van der Wolf begeleidt deelnemers en legt graag aan bezoekers uit hoe het mechanisch breien in zijn werk gaat.

Experiment

In een video licht Pot zijn basisontwerp toe. Hij vond dat de basis eenvoudig moest worden gehouden. Mede dankzij hem is de digitale applicatie voor de machine een werkelijkheid geworden. Met heel wat experimenten kwam hij uiteindelijk tot het voorontwerp met gebreide kleurenstrepen. 

De sokken rollen in ongeveer 10 minuten uit de machine. De sjaals duren wat langer en worden nagestuurd.

Kijk voor meer informatie op de website van het TextielMuseum.

Delen
Nieuwsbrief
Delen