Nieuw!

Grootste circulaire kroonluchter ter wereld in De LocHal!

Binnenkort hangt de grootste circulaire kroonluchter ter wereld in onze eigen LocHal. Deze kroonluchter wordt gemaakt van gerecyclde petflesjes die door vrijwilligers bij elkaar zijn verzameld. De komende dagen wordt deze kroonluchter gebouwd en op 18 september (World Cleanup Day) zal deze kroonluchter worden opgehangen en aangezet.

Er zijn maar liefst 2000 mensen betrokken geweest tijdens dit hele proces. Eerst moesten natuurlijk alle flesjes worden verzameld. Vervolgens moesten deze worden schoongemaakt en moesten de etiketten worden verwijderd. Daarna zijn de flesjes met fietsen versnipperd, op kleur gesorteerd en vervolgens tot 169 bollen omgesmolten. Rolph Adriaansen, initiatiefnemer van de Kroonluchter013, verteld dat het de bedoeling is om mensen bewust te maken van hun afval. ‘Ik wil mensen bewust maken dat je van iets negatiefs, in dit geval zwerfafval, iets super vets kunt maken. Er hebben veel mensen meegeholpen aan het proces. Zo hebben basisschoolkinderen flesjes gezocht en hebben er veel mensen meegefietst om de flesjes te versnipperen. Dit hebben we onder andere gedaan door middel van challenges.’

De kroonluchter hangt tot in ieder geval 31 december in de LocHal!

 

Foto: Michel Klop Fotografie.

Delen
Nieuwsbrief
Delen