De oudste bioscoop van Nederland staat in… Tilburg?

Op 13 oktober blies Cinecitta 105 kaarsjes uit, dat mogen ze boven de rivieren dan misschien niet geloven maar hiermee is Cinecitta toch écht de oudste bioscoop van Nederland. Het monumentale pand van Cinecitta kreeg al in 1877 een voltooide concertzaal.

Vanaf 1904 worden hier al films vertoond door reizende "Cinematografen". Zij brachten zelf de benodigde apparaten mee om een film te kunnen vertonen. Deze films werden dan ook nog een ondersteund met muziek, zang en explicatie. In 1916 werd er in het souvenirgebouw een permanente muziekzaal geopend genaamd; "De Nieuwe Bioscoop".

Cinecitta heeft recht op deze titel daar deze bisocoop de oudste bioscoop is die onafgebroken open is geweest. De 105 jaar worden gevierd met een eigen filmfestival; "013CIFF". Van 13 t/m 17 oktober geniet je van 17 verschillende films uit 15 landen. De eerste avond begint precies op de dag waarop de bioscoop 105 jaar geleden voor eht eerst de deuren opende.

Delen
Nieuwsbrief
Delen