Lijnen in mijn hoofd - 30 jaar Lam de Wolf
Op 26 juni opent in het Audax Textielmuseum Tilburg de tentoonstelling 'Lijnen in mijn Hoofd' van beeldend kunstenaar Lam de Wolf.
Textiel is vaak de basis Voor het werk van kunstenaar Lam de Wolf, dat variërt van monumentale ruimtevullende installaties tot sculpturen, muurwerken, kleding en draagbare objecten. Vandaar dat een overzicht van haar werk t/m 12 september 2010 te zien is in het Audax Textielmuseum Tilburg.
Lam de Wolf werkt met losse elementen, rasterpatronen, rechthoekige en vierkante lijnen van textiel, waarmee ze componeert. Door deze elementen te herhalen, ontstaan tekenachtige patronen met als kenmerk ritmes, gelaagdheden en 3-dimensionaliteit.
Draagbare objecten
In het begin van haar carrière maakte De Wolf vaak draagbare objecten: ver uitstekende hoofddeksels en hoofd- en schouderobjecten. Later ontstaan er muurwerken van beschilderd textiel, bevestigd aan stokjes of geklemd tussen ijzeren strips of houten latjes.
Woorden spelen een belangrijke rol. De Wolf spaarde teksten van dichters en schrijvers, zoals Remco Campert en Arnold Grunberg, die gaan over bewust leven, onrecht en vergankelijkheid.
Op de tentoonstelling is een ruime keuze te zien uit haar uiteenlopende werk: van draagbare onjecten van rafelig textiel en stokjes uit de jaren 80 tot monumentale tekeningen aan de muur. Filmopnames uit verschillende perioden belichten haar werk.
De tentoonstelling is te zien t/m 12 september 2010. Voor meer informatie 